Tanie meble do kuchni

Nie każdy z nas pragnie inwestować w urządzenie kuchni niebotyczne sumy… Czasem dyktowane jest to zasobnością portfela, a czasem po prostu chęcią częstych zmian wystroju, podążaniem za modą.

Kiedy wybieramy meble do kuchni i chcemy zaoszczędzić warto zastanowić się od czego zależy ich cena. Najważniejszym kryterium, od którego uzależniona jest cena mebli kuchennych to marka, czyli rozbieżność; ta zależy od producenta. Innym kryterium są ich wymiary oraz materiały, z których są wykonane. To na pewno nie pozostają jednak bez znaczenia.

Najtańsze zestawy wykonane są zazwyczaj z płyty laminowanej. Czasem taki zestaw można nabyć za mniej niż 500 zł, zazwyczaj moduł około dwóch metrów szerokości da się zakupić w cenie około 700 zł. Niestety jakość najtańszych zestawów mebli kuchenny, w cenie poniżej tysiąca złotych, pozostawia wiele do życzenia. Widać kiepską jakość wykonania w sposobie  montażu szuflad,  mechanizmy ich wysuwania lub zawiasy w szafkach również są zazwyczaj niewystarczająco dobre i szybko się psują. Także materiał, z którego są wykonane szybko się zużywa. Za kilkaset złotych więcej możemy kupić coś lepszego i bardziej atrakcyjnego. Czasem mamy możliwość „grymaszenia” i takiego doboru szafek z oferty, który dla naszej kuchni będzie optymalny. Warto więc, zdecydować się na samodzielny dobór poszczególnych elementów zestawu. Różne szafki różnią się cenowo. Szafki górne, szafki dolne oraz szafki boczne, inne regały mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złoty więcej- nawet jeśli posiadają zbliżone rozmiary. Jeśli są wykonane w różnych stylach, to dodatkowy koszt, dopłaca się także za szyby i dodatkowe szuflady.

Współcześnie kuchnię łączy się z jadalnią. Dominują kuchnie otwarte lub aneksy kuchenne w  pokoju jadalnym. Z tego powodu do szafek w  kuchni warto dopasować zestawy składające się ze stołu i krzeseł. Dobrze jeżeli stół i krzesła współgrają kolorystycznie i stylowo z resztą mebli i  wyposażenia. Różne są ceny takich zestawów.  Za komplet z litej sosny lub brzozy dla czterech osób zapłacimy przynajmniej 350 zł. Stół ze szklanym blatem i nogami ze stali chromowanej  oraz komplet podobnych krzeseł, może kosztować około 1400 zł. Oczywiście wybór jest o wiele większy. Warto przejrzeć ofertę sklepów Internetowych oraz poszukać na przykład końcówek kolekcji na Allegro. Często możemy znaleźć tam prawdziwe perełki w atrakcyjnych cenach. Młodzi ludzie, którzy preferują luźny, nowoczesny styl mogą zakupić tani zestaw z aluminium.

Jeśli bardzo zależy nam na niskiej cenie, możemy sporo zaoszczędzić odbierając meble własnym środkiem transportu i zaryzykować samodzielne składanie szafek. Trzeba uważać, by nie uszkodzić mebli i  zachować gwarancję.

Wybór należy do nas, jednak przy odrobinie inwencji, zapału i dobrych chęci tanie meble mogą prezentować się naprawdę „drogo”…