Regały metalowe do kuchni

Najprościej można by je określić jako funkcjonalne i absolutnie konieczne w wielu miejscach.

Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi nam na myśl, kiedy zastanawiamy się, gdzie można wykorzystać regały, jest kuchnia. Nie można sobie praktycznie wyobrazić kuchni bez regałów wypełnionych produktami własnej roboty. Wspomnienia z dzieciństwa  przenoszą nas do babcinej kuchni wyposażonej w regały, na których równo, w rządku, poustawiane były soki, konfitury, marmolady i dżemy oraz inne przetwory, po które chętnie sięgaliśmy. Właśnie to, że nie były osłonięte przed naszymi oczyma było najbardziej kuszące.

Współczesna stylistyka sięga coraz częściej po takie rozwiązania i dzięki temu czyni nasze kuchnie coraz bardziej przytulnymi. Regały, co prawda, są mało praktyczne, bo trudno je utrzymać w czystości, jednak zawsze zapewniają niesamowite wrażenie.  Proste regały umieszcza się na granicy kuchni i jadalni, w dyskretny sposób podkreślając odrębność tych pomieszczeń. Otwarte szafki, witryny oświetlone od wewnątrz lub proste wnęki w ścianie świetnie podkreślają indywidualny styl pomieszczenia, ale są mało praktycznym rozwiązaniem w kuchni. Są nie tylko siedliskiem kurzu i innych zanieczyszczeń, ale czasem ukazują rzeczy, które powinny być schowane przed okiem gości. Bezwzględnie musi być tam utrzymywany porządek.

Regały muszą być niezwykle wytrzymałe – ciężar wszystkich rzeczy, które tam ustawiamy może wystawić na solidną próbę jakość wykonania regału. Regały często nie posiadają wyjątkowych walorów estetycznych, ponieważ mają być przede wszystkim funkcjonalne, ale coraz więcej producentów podejmuje próby przyozdobienia regałów i dopasowania ich do stylu kuchni, w której mają stać. Wspomniane regały, o podwyższonych walorach estetycznych są odpowiednio droższe. Do niedawna były wypierane przez inne meble. Rozmaite szafki wykorzystywane są najczęściej w kuchni, gdzie gromadzimy najwięcej przedmiotów, ale coraz częściej zamiast zamykanych szafek, stosowane są otwarte regały kuchenne. Najczęściej ustawia się je w spiżarkach. Stanowi to duże ułatwienie. Szybkość jest tu podstawowym warunkiem, ponieważ otwieranie i zamykanie szafek byłoby zbyt czasochłonne. Regały kuchenne pozwalają mieć wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne i artykuły spożywcze zawsze pod ręką. Nie trzeba długo szukać, ponieważ wszystko jest widoczne i łatwo dostępne.

Regały kuchenne wykonuje się ze stali, aluminium, rzadziej drewna. Ilość półek, ich szerokość, tak samo jak wielkość regału, można bez problemu dostosować do naszych potrzeb.